FAN6300DZ
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Contact Now
FAN6300DZ
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) AC DC Converters, Offline Switches
Control Features : -
Product Status : Obsolete
Voltage - Start Up : 16 V
Mounting Type : Through Hole
Frequency - Switching : -
Package : Tube
Series : -
Fault Protection : Current Limiting, Open Loop, Over Voltage, Short Circuit
Output Isolation : Isolated
Supplier Device Package : 8-DIP
Mfr : onsemi
Voltage - Breakdown : -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 8V ~ 25V
Package / Case : 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Duty Cycle : -
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TA)